VILNIAUS MIESTO SAVIVALDYBĖS TARYBOS POSĖDIS NR. 81

Vieniems Vilniaus miesto regionams bus nauji detalieji planai, kitiems specialieji, o tretiems bendrieji. Esami registrai įvardinti kaip netvarkingi, o įstatymai nenumato galimybių naikinti įregistruotų dokumentų, todėl jie bus naikinami juos pertvarkant kaip skaitmeninius ar kažkas panašaus. Pritarta, kad bus panaikinti detalieji planai ir pakeisti registrai. Tvarkomame registre būtų naikinami tie dokumentai, kurie neturi turinio, reikiamo teritorijų planavimo dokumentams, o sprendinius peržiūrės ar peržiūrėjo ne vienas specialistas. Vienintelis būdas dėl galimai įsivėlusių klaidų gyventojai teisybės ieškoti galės teismo keliu. Mano manymu patvirtintas chaotinis registras, esamą pavadinant netvarkingu ir prisidengiant skaitmenizacija bei atviraisiais duomenimis. Aišku, pamirštamas ir faktas, kad Vilniaus gimtadienį švenčiam nuo jo pirmojo paminėjimo būtent “iš tokių netvarkingų” registrų, kaip ir daugelį kitokių faktų išsiaiškama, bet šiuo atveju kaip įprasta – tai, matyt, “labai reikia”…

Kitąmet sostinės Iešmininkų gatvėje bus pastatyta pirmoji požeminė pėsčiųjų perėja po geležinkeliu – šiandien miesto Taryba pritarė tokio tunelio projektui. Planuojama, kad statybos darbai prasidės dar šiais metais. Tai bus pirmasis pėsčiųjų tunelis po geležinkeliu sostinėje. Projektui įgyvendinti skirta 789 tūkst. eurų ES ir savivaldybės lėšų. Požeminė perėja po geležinkeliu bus 7 m ilgio ir 5,6 m pločio. Projekte numatytos dvi eismo juostos – 2 m pločio juosta pėstiesiems ir 3 m pločio dviračių takas.

Sostinės Taryba pritarė programai, kuriai skirta 806,3 tūkst. Eur, padėsiančiai susirasti darbą tiems, kuriems sudėtinga integruotis į darbo rinką: nėščiosioms, buvusiems globos namų auklėtiniams, prekybos žmonėmis aukoms, neįgaliesiems, asmenims grįžusiems iš laisvės atėmimo vietų, taip pat – asmenims, turintiems pabėgėlio statusą ar kuriems yra suteikta papildoma ar laikinoji apsauga bei kitiems, susiduriantiems su iššūkiais darbo rinkoje.

VILNIAUS MIESTO SAVIVALDYBĖS TARYBOS POSĖDIS NR. 80

Naujosios Vilnios pakraštyje, šalia Vilniaus rajono ribos atsiras Stanislovo Išoros, Jano Benkovskio, Eduardo Čaplinskio, Antano Mackevičiaus, Vladislovo Nikoliajaus, Jano Marčevskio, Kazimiero Sičiuko, Henriko Makoveckio, Mečislavo Dormanovskio, Jokūbo Čechano, Boleslovo Koliškos, Karolio Sipavičiaus, Juliano Lesnevskio, Brolių Revkovskių, Alberto Liaskovičiaus, Tito Dalevskio, Ignacijaus Zdanavičiaus, Raimundo Zemackio ir Juozapo Jablonskio vardais pavadintos gatvių lentelės. Tai 19 mirties bausme nubaustų 1863 m. sukilimo dalyvių ar kaltintų jo rėmimu. Daugumai sukilėlių (18), kurių vardais pavadintos gatvės, egzekucijos buvo įvykdytos sostinės Lukiškių aikštėje, vėliau jų palaikai palaidoti Gedimino kalno šlaite. Vykdant kasinėjimus, 2017 m. pradžioje surasta masinė jų kapavietė, tačiau ne visų aukų palaikai surasti. Palaikus ketinama šiemet pagarbiai perlaidoti Rasų kapinėse. . Bevardės gatvės pavadintos sukilėlių vardais bus pavadintos jų nelietuvinant ir iš dalies atsižvelgiant į Valstybinės lietuvių kalbos komisijos siūlymus.

Vilniaus miesto meras prisipažino, kad per rinkiminę agitaciją aktyviai kalbėta, kad yra išpręstas „šiukšlių klausimas“ visgi nėra išspręstas ir lakoniškai įvardijo, kad šiemet kažkada reiks grįžti prie jo, nes tvarka turėtų būti kitokia.

Bus paskelbtas Vilniaus g. 22  „Naktinio Vilniaus avilio“ operatoriaus atrankos viešo konkurso būdu, kur pagrindinis kriterijus bus tik idėja, o nuomininkas lengvatinėmis sąlygomis išsinuomotas patalpas galės subnomuoti kitiems (maždaug virš 20 kabinetų).