VILNIAUS MIESTO SAVIVALDYBĖS TARYBOS POSĖDIS NR. 65

Miesto meras ir administracija nepaaiškino, kodėl net neinformavus Aplinkos ir energetikos komiteto, kuris privalo vykdyti tokią politiką, – taigi ir be jo –  buvo priimtas politinis sprendimas leisti važinėti šiukšliavežėms be svarstyklių. To pasėkoje net neaišku kiek laiko tai truks, kokiu pagrindu ir kokia metodika vadovaujantis yra gyventojams išrašinėjamos sąskaitos, nes svėrimas nevyksta prie namo konteinerių kaip numatyta pačiame šios sistemos projekte ir konkurso sąlygose ir t.t.. Vietoj, atsakymo, kad viskas būtų aišku ir skaidru, buvo iškeltas grasinimas, kad gali padaryti  taip, kad šiukšlės vilniečiams bus nevežamos visai…

Kirdiejų rūmai – sostinės Taryba pritarė taikos sutarčiai su rūmų savininkais – apleisti rūmai B. Radvilaitės gatvėje, prie Bernardinų sodo. Šie rūmai jau daugelį metų stovėjo visiškai nenaudojami. Taikos sutartis leis juos suremontuoti ir pritaikyti sostinės centre esantį pastatą visuomenės poreikiams. Kirdiejų rūmai – istorinė Vilniaus vieta: pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose jie minimi dar XVII a. pirmoje pusėje. Iki 1842 metų, kai rūmai buvo uždaryti, pastatas ir jam priklausanti teritorija buvo vienas turtingiausių botanikos sodų Rytų Europoje. Sovietmečiu rūmai buvo naudojami visuomeniniams tikslams, atgavus nepriklausomybę, penkerius metus jame veikė vienas pirmųjų Lietuvoje skvotų „Barbora“.  2005 metais rūmai buvo įtraukti į valstybės saugomų objektų sąrašą.

Naujas darželis Balsiuose rugsėjį pakvies 150 mažųjų vilniečių. Sostinės Balsių rajone – jau šį rugsėjį Popieriaus gatvėje duris atvers naujas darželis. Verkių seniūnija, kuriai priklauso Balsių rajonas, yra pati didžiausia pagal gyventojų skaičių ir antra pagal plotą sostinėje (12 gyvenamųjų rajonų ir 77 sodų bendrijos). Balsių bendruomenėje auga apie 900 ikimokyklinio amžiaus vaikų, tad savivaldybei labai svarbu sudaryti sąlygas mažiesiems lankyti savivaldybės darželius kuo arčiau namų. Augančiuose Balsių rajonuose ir toliau reikės daugiau vietų darželiuose, todėl savivaldybė jau planuoja vystyti šio darželio plėtrą ir kitais metais.

Sprendimas dirbančioms šeimoms – sostinės pradinukai nemokamai bus užimti iki vakaro. Nuo rugsėjo Vilniaus savivaldybė miesto pradinių klasių moksleiviams ketina finansuoti visose mokyklose organizuojamas popamokines veiklas. Siūlymas finansuoti taip vadinamų prailgintų grupių lankymą visiems pradinukams trečiadienį pradėtas svarstyti miesto tarybos posėdyje. Vilniaus mieste šiuo metu gyvena daugiau nei 25 tūkst. 7–10 m. amžiaus vaikų.

Statomas Daugiafunkcis Lazdynų sveikatinimo centras bus valdomas koncesijos būdu. Konkurso būdu pasirinktas operatorius ne tik prižiūrės sudėtingą statinį, bet ir privalės užtikrinti vilniečiams mokymosi plaukti ir nardyti užsiėmimus, aktyvų laisvalaikį, skatins sveiką gyvenseną. Pasirašęs partnerystės sutartį su Vilniaus miesto savivaldybe, konkurso laimėtojas nuomos teisėmis valdys šiuo metu dar statomą baseiną iki 14 metų. Planuojama ne mažiau kaip 60 proc. komplekso paslaugų laiko skirti vien tik savivaldybės poreikiams, tačiau likusį neišnaudotą viešųjų paslaugų teikimo laiką koncesininkui bus leidžiama naudoti komercinei veiklai, pagal iš anksto su savivaldybe suderintą grafiką. Baseino operatorius teiks plaukimo paslaugas 50 m ir 25 m baseinuose, organizuos treniruotes, neformaliojo švietimo ir sporto renginius, rūpinsis sporto salės nuoma, maitinimu ir kt. Naujame centre suplanuoti vieni moderniausių Baltijos šalyse — 50 ir 25 metrų plaukimo baseinai. Aštuonių takelių 50 metrų baseinas bus skirtas plaukimui, o 25 metrų — ir šuoliams į vandenį. Reguliuojamas baseino gylis suteiks galimybę centre treniruotis visiems norintiems: vandens pramogų mėgėjams, sportininkams, senjorams, vaikams, mamytėms su mažyliais, neįgaliesiems. Komplekse veiks ne tik baseinų kompleksas, bet ir treniruočių salės, sveikatinimo centrai, pirčių zonos. Šalia plaukimo baseinų bus įrengtos 1 000 ir 200 sėdimų vietų dydžio tribūnos žiūrovams. Centre bus įrengti šiuolaikiški persirengimo kambariai, pagalbinės patalpos kitoms sporto šakoms, modernūs dušai, keletą šimtų vietų tribūnos, automobilių stovėjimo aikštelė. Bendra projekto vertė — 21,8 milijonas eurų. Iš jų — 11,6 milijonų eurų — ES ir valstybės biudžeto, 1,2 milijono eurų — savivaldybės ir likusi suma — 9 milijonai eurų — valstybės investicijų programos lėšos.

Vilnius juda link daugiafunkcio komplekso Šeškinėje statybų. Pradėjo svarstyti Administracijos direktoriaus pateiktą siūlymą pripažinti netinkamais naudoti ir leisti nugriauti ant Šeškinės kalvų jau tris dešimtmečius dūlančius senuosius betono griaučius, atveriant kelią pirmojo modernaus futbolo stadiono statyboms Vilniuje. Planuojama, kad 22 ha komplekso teritorijoje bus įrengtas futbolo stadionas, kuris talpins ne mažiau kaip 15 tūkst. žiūrovų, trys lauko futbolo aikštės, šešios dengtos krepšinio aikštelės, lengvosios atletikos stadionas, kultūros centras, biblioteka, 300 vietų vaikų darželis ir sporto muziejus. Sostinės savivaldybė į daugiafunkcį kompleksą numačiusi investuoti – 73,1 mln. Eur be PVM, iš jų ES lėšos – 33,6 mln. Eur, savivaldybės lėšos – 2,9 mln. Eur, valstybės biudžeto lėšos – 36,6 mln. Eur.

Taigi, Į balą išmetami milijonai: Nacionalinio stadiono griaučius nuspręsta griauti. Dar už tą išmetimą greičiausiai teks apmokėti savivaldybei papildomomis lėšomis, bet šios informacijos niekaip negalėjo aiškiai išaiškinti Administracijos direktorius. Kas tiksliai bus – taip ir liko neaišku, nes Administracijos direktoriaus aiškinimas liko, kad ten bus tiesiog “bet koks” naujas daugiafunkcinis kompleksas.