VILNIAUS MIESTO SAVIVALDYBĖS TARYBOS POSĖDIS NR. 57


Tarp Gedimino pr. 7 ir 9 pastatų esanti gatvė ilgus dešimtmečius buvo bevardė, tačiau išlikę kartografiniai dokumentai ir žemėlapiai byloja, kad XIX amžiaus pabaigoje ir iki 1930 metų ši gatvė vadinosi tuo pačiu – Šv. Jurgio gatvės vardu, kuriuo taryboje vėl ji pavadinta. Šv. Jurgio simbolika iki šiol puošia Gedimino pr. 20 numeriu pažymėtą pastatą, nes anksčiau Šv. Jurgio vardu vadinosi ir dabartinis Gedimino prospektas, o vos už keliasdešimties metrų stovi Šv. Jurgio bažnyčia. Šv. Jurgis laikomas antruoju Lietuvos globėju po Šv. Kazimiero.

Balandžio 23 d. minime šv. Jurgį, kuris gimė apie 275 ar 281 m., o mirė 303 m. balandžio 23 d., buvo kankinys. Jurgis nuo senovės garbinamas Rytų ir Vakarų Bažnyčiose. Ant jo kapo Diospolyje, Palestinoje, pastatyta bažnyčia buvo lankoma maldininkų nuo IV a. tačiau, nežiūrint tokios pagarbos, trūksta tikrų žinių apie jo gyvenimą ir kankinystę. Tikra yra tik tai, kad jis buvo krikščionis kareivis, nukankintas Palestinoje. Viduramžių kryžiaus žygių dalyviai jį buvo pasirinkę savo globėju, taip Jurgio kultą išplatindami po visą Europą. Jis tapo daugeliu valstybių ir miestų globėju: Anglijos, Katalonijos, Aragonijos, Gruzijos, Lietuvos, Portugalijos, Ligūrijos, Genujos, Venecijos. Šv. Jurgis laikomas arklių ir apskritai gyvulių globėju nuo visų ligų, spėjama, kad dėl to ir Lietuvoje jis buvo toks populiarus.

Pradėtas svarstymas dėl atliekų tvarkymo tarifų sostinėje, kurie turėtų daugeliui mažėti. Visgi pagal projektą matyti, kad didesnius gyvenamus plotus turintiems gyventojams jie gali ir padidėti. Naujas atliekų tvarkymo sistema turės daviklius, todėl bus tiksliau surenkamos atliekos apskaitomos tiksliau, iš padidėjusio surinkimo plotas bus pristatoma mažesnis kiekis, o šis keistas faktas kelia visokių klausimų ir minčių dėl buvusios tvarkos. Rinkliavą sudarys pastovioji ir kintamoji dalis. Kiekvienas pasiskaičiuoti būsimą tarifą gali čia: https://sivasa.lt/lt/naudinga-informacija-ir-nuorodos/vietines-rinkliavos-skaiciuokle/ . Visgi, planuoju siūlyti, kad skaičiavimas nebūtų tik susietas su gyvenamojo būsto plotu, nes pagal šią metodiką daliai gyventojų tarifas pabrangs. Po svarstymų, galutinį sprendimą Taryba turėtų priimti artimiausiame posėdyje, kovo 21 d.

Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje Antakalnio g. 57, Vilniuje leista statyti kavos automatus, bet užkandžių automatus uždrausta. Pagrindinis motyvas, kad užkandžiai kenkia sveikatai ir kadangi mokyklose neleidžiama juos pardavinėti – tai ir ligoninėse neturėtų būti. Liko tik apgailestauti, nes automatuose užkandžiai būna ir šokoladukai, ir javainiai. Paieškojęs internete iškart radau, kad „kava įeina į mokiniams nerekomenduojamų produktų sąrašą“, o kiti turės problemų, kurie laikosi tokių rekomendacijų kaip, kad „Negalima gerti kavos nevalgius – būtina nors truputį užkąsti.“ Bet sprendimas buvo priimtas…